17 lutego 2016

Kancelarie prawne

Comarch

Podstawą pracy w kancelarii prawnej jest sprawna obsługa oraz efektywne działanie. Kluczem w funkcjonowaniu jest przechowywani wielu danych w bezpiecznym miejscu, do którego dostęp powinni mieć jedynie wyznaczone osoby. Kolejną istotna sprawą przy sprawnie działającej kancelarii jest podział obowiązków oraz szybki przepływ informacji między pracownikami. Wykorzystując odpowiedni program można znacząco ułatwić sobie realizacje wymienionych zadań. Comarch ERP Optima wg rankingu Prawo i Biznes „Gazety Finansowej” jest najczęściej wybieranym systemem przez kancelarie prawne.

Do dokonania tego sukcesu przyczynił się głównie rozbudowany moduł CRM dzięki któremu możliwe jest m.in.:

Szybka rejestracja nowego klienta wraz z wszystkimi dokumentami.

Prezentacja wszelkich informacji dotyczących klienta i jego obsługi.

Monitorowanie aktualnego stanu prac kancelarii. Możliwe jest przypisywanie zadań do wybranych pracowników, a następnie kontrolowanie ich postępu oraz terminów wykonania.

Dokładne planowanie pracy, wraz z zapisywaniem każdego spotkania lub rozmowy w terminarzu posiadającym funkcje przypomnień.

Ustalenie faktur cyklicznych, które pozwalają na szybkie wystawienie faktury.

W przypadku gdy pracy dla dużych firm kancelaria potrzebuje rozliczać się co miesiąc za wykonywana pracę. Moduły Faktury oraz Serwis w łatwy sposób pozwalają na:

Utworzenie listy zleceń,

Opisanie zleceń w każdym stanie realizacji,

Analizę wykonanych czynności dla poszczególnych pracowników,

Planowanie czasu realizacji zlecenia,

Generowanie raportów z wykonanych prac,

Automatyczne generowanie faktur.

Moduł Analizy zapewnia dostęp do najważniejszych danych firmy ukazywanych na bardzo prostych w wykonaniu przejrzystych wykresach. Dzięki temu modułowi możliwe jest m.in.:

Tworzenie list dłużników przedsiębiorstwa,

Weryfikowanie kosztów wynagrodzeń w wybranym okresie,

Śledzenie stanu środków na kontach rachunkowych,

Generowanie szczegółowych raportów z wszystkich obszarów działalności.

Firma Comarch oferuje również oprogramowanie w modelu usługowym – Comarch ERP Optima. W modelu tym oprogramowanie jest zainstalowane na serwerach firmy Comarch (Comarch Data Center), a użytkownik ma do niego dostęp poprzez przeglądarkę internetową. Taka forma pracy z systemem niesie za sobą wiele korzyści m.in.:

Dostęp do aplikacji 24h/dobę,

Bezpieczeństwo danych,

Oszczędność czasu,

Obniżenie kosztów administracji.

Dodatkową możliwość, jaką zyskują użytkownicy programu Comarch ERP Optima jest możliwość korzystania z unikatowej usługi iKsięgowość24. Jest to innowacyjna platforma komunikacji pomiędzy klientami poszukującymi usług księgowych a biurami rachunkowymi, która pozwala na outsourcing usług księgowych do specjalistycznych biur rachunkowych według indywidualnych potrzeb firmy.

Microsoft

Stosując elektroniczny obieg dokumentów można zaoszczędzić sporo czasu na odnajdywaniu potrzebnych materiałów. Office 365 pozwala na przechowywanie dokumentów w chmurze, dzięki czemu można otwierać i edytować pliki z każdego miejsca na świecie z takich urządzeń jak komputery smartfony czy tablety. Ochronę danych zapewnia firma Microsoft, która to przestrzega wszystkich przepisów dotyczących przechowywania danych osobowych oraz poufnych. Microsoft SharePoint jest to usługa, która pozwala na stworzenie elektronicznego obiegu dokumentów, przez co można dokładnie zaplanować, który pracownik będzie miał dostęp do danych w odpowiedni etapie prac. Istotną funkcją, którą zapewnia SharePoint jest rejestrowanie korespondencji przychodzącej za pośrednictwem wprowadzenia podstawowych danych dokumentu, a następnie przypisania ich do osoby odpowiedzialnej za akceptowanie. Kolejnym korkiem jest katalogowanie papierowych wersji dokumentów poprzez sortowaniu ich w segregatorach z naklejonym kodem kreskowym. Do każdego dokumentu można przypisać typ, aby następnie nadać mu domyślny segregator, gdzie później będą trafiały dokumenty danego rodzaju. Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i łatwe odnajdywanie odpowiednich dokumentów przez platformę Office 365, a następnie ich papierowych odpowiedników.