17 lutego 2016

Księgowość i finanse

W obecnych czasach firmy działające w różnych branżach w celu utrzymania wysokiego poziomu konkurencyjności muszą mieć możliwość zarządzania własnymi finansami. Dobrze dobrany i spersonalizowany program umożliwia przy małym dodatkowym nakładzie kontrolowanie bardzo ważnego działu biznesowego – księgowości i finansów. Pozwala to na ciągły dostęp do informacji na temat kondycji finansowej naszej firmy oraz ewentualna korektę. Będąc na bieżąco z tak ważnymi informacjami unikniemy przykrych zaskoczeń co pozwoli chronić interesy firmy.

Microsoft Dynamics NAV

Księgowość i zarządzanie finansami w Microsoft Dynamics NAV 2016 przeznaczone są dla małych i średnich przedsiębiorstw. Program udostępnia rozliczanie pełnej księgowości przy użyciu planów kont i budżetów. Nawet jeżeli firmy korzystają z zewnętrznych specjalistów do rozliczeń księgowych, wraz z rozwojem chcą mieć bezpośredni i bieżący wgląd do informacji związanych ze sferą finansową firmy. Oprócz podstawowych funkcjonalności dostępnych w innych programach Microsoft Dynamics NAV oferuje rozszerzenia pozwalające lepsze administrowanie kosztami (Rachunek kosztów) oraz prognozowanie przepływów pieniężnych (cash flow).

 

Dotychczas często bywało tak, że różne dane były przechowywane w oddzielnych programach i kompleksowy podgląd stanu firmy był utrudniony. Microsoft Dynamics NAV przez przepływ danych między różnymi działami i przechowywanie ich w jednej wspólnej bazie wspiera zarządzanie różnymi procesami. Można go w łatwy sposób zintegrować z takimi systemami jak CRM (zarządzanie relacjami z klientem) lub SCM (zarządzanie łańcuchem dostaw). Skonsolidowanie wielu informacji w systemie pozwala na łatwe sterowanie biznesem począwszy od harmonogramu produkcji, przez zamówienia sprzedaży po kampanie marketingowe.

Microsoft Dynamics NAV jest również idealnym narzędziem do tworzenia raportów finansowych. Personalizacja systemu sprawozdawczego i analitycznego pozwala w szybki sposób zestawiać tylko informacje istotne dla naszej firmy. Umożliwia to nadzorować koszty produkcyjne, środki trwałe oraz zapasy. Dzięki temu na bieżąco możemy korygować strategię firmy i podejmować decyzję zwiększając naszą efektywność oraz konkurencyjność.


Kompatybilność Microsoft Dynamics NAV z popularnymi programami z pakietu Microsoft Office takimi jak Word, Excel, Outlook zwiększa zastosowanie systemu nie ograniczając systemu do własnych formatów. Program jest również zintegrowany z platformą Microsoft SharePoint wykorzystywaną do komunikacji i wymiany dokumentów przenosząc współpracę na wyższy inny poziom i powiększając tym samym funkcjonalność systemu.

 

Comarch OPTIMA

Księgowość i zarządzanie finansami w Comarch OPTIMA dedykowane są do małych i średnich firm. System oferuje rozliczanie za pomocą ryczałtu, księgi przychodów i rozchodów oraz księgowości kontowej. System cały czas jest monitorowany pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami. Wielowalutowość i wielojęzyczność wspomaga ekspansję firmy na rynki zagraniczne. Ciągły dostęp do informacji o stanie finansów w naszej firmie jest niezwykle istotny w procesie podejmowania decyzji wpływających na politykę biznesową. Współpraca wszystkich modułów OPTIMY pozwala na szybkie wydobycie globalnych, ważnych dla nas informacji.

Comarch ERP OPTIMA Analizy BI jest dodatkowym modułem, który pozwala w przystępny sposób tworzyć raporty. W analizie nie chodzi przecież o wyciąganie wszystkich dostępnych danych, a tylko tych najbardziej kluczowych. Nie istotne jest to czy raporty mają być bardzo proste czy też skomplikowane – ich sporządzenie nie sprawia żadnych problemów co pozwala oszczędzać czas. Dobrze przeprowadzona analiza pozwala na lepszy podgląd działalności firmy pozwalając porównać wyniki z przyjętymi założeniami i ewentualnie szybko wprowadzić korektę w działalności biznesowej.