19 grudnia 2016

Jednolity Plik Kontrolny w Microsoft Dynamics NAV

Jednolity Plik Kontrolny to zbiór danych, tworzony z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego poprzez bezpośredni eksport danych, który zawiera informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiada układ i format  (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie.

System Microsoft Dynamics NAV od 1 czerwca udostępnił za darmo w ramach aktualizacji  dla klientów polskiej funkcjonalności NAV.PL –  w wersjach 2013/2015/2016 – funkcję Jednolitego Pliku Kontrolnego. W przypadku klientów, którzy posiadają Microsoft Dynamics NAV 2009 oraz starszych, funkcjonalność ta jest odpłatna.

Funkcjonalność JPK w Microsoft Dynamics NAV umożliwia przekazywanie danych w ujednoliconej formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego z obszarów:

 

  • Księgi rachunkowe – zestawienie obrotów i sald oraz dziennik księgowań.
  • Wyciągi bankowe – szczegółowe zestawienie operacji, które obejmuje m.in. opis i nazwę podmiotu będącego drugą stroną transakcji.
  • Ruchy magazynowe – przyjęcia, wydania i przesunięcia wewnętrzne.
  • Rejestry VAT – ewidencja zakupu i sprzedaży VAT
  • Faktury VAT – zestawienie faktur VAT.

Jeżeli mają Państwo więcej pytań odnośnie Jednolitego Pliku Kontrolnego w Microsoft Dynamics NAV bądź są zainteresowani jego przygotowaniem w systemie, zapraszamy do kontaktu.