28 października 2016

Jednolity Plik Kontrolony w Comarch ERP Optima

Jednolity Plik Kontrolny to zbiór danych, tworzony z systemów informatycznych podmiotu gospodarczego poprzez bezpośredni eksport danych, który zawiera informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiada układ i format  (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie.

Od 1 lipca 2016 roku weszły w życie nowe zasady dotyczące kontroli podatkowej. Nowe przepisy zobowiązują przedsiębiorców do przekazywania organom kontroli skarbowej dokładnych danych podatkowych. Informacje te należy wygenerować a następnie przesłać w wersji elektronicznej JPK ( w ściśle określonym schemacie  Jednolitego Pliku Kontrolnego). Wiąże się to z koniecznością dostosowania systemów informatycznych przedsiębiorstw.

System Comarch ERP Optima 2016.5.1 kompleksowo obsługuje Jednolity Plik Kontrolny (JPK), umożliwiając obsługę wszystkich wymaganych struktur wzoru JPK:

Za sprawą ergonomicznych rozwiązań, system Comarch ERP Optima w łatwy i przejrzysty sposób obsługuje plik JPK. System Comarch ERP Optima  weryfikuje pliki JPK pod kątem poprawności danych zgodnie ze schematami dostarczonymi przez MF, użytkownicy mają gwarancję spójności i poprawności danych, które są przesyłane do organów kontrolujących.

Jeśli posiadają Państwo aktualną wersję Comarch ERP Optima poniższy filmik instruktażowy jest dla Was:

Jeśli mają Państwo pytania odnośnie JPK prosimy o kontakt.